Sort by

nick has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Mendiola Massacre

Mendiola Massacre

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Faculty

Faculty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Senior Year

Senior Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokwifi

Tokwifi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Sana Dati

Sana Dati

2013
×
★★★½
Edit this entry