• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Blacklight

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★