RSS feed for Nick Vass

Nick Vass has logged 30 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Horse Whisperer

The Horse Whisperer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zorba the Greek

Zorba the Greek

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mend

The Mend

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Souls

Black Souls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry