RSS feed for Nick Vass

Nick Vass has logged 33 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masterminds

Masterminds

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joe Cinque's Consolation

Joe Cinque's Consolation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Noonday Witch

The Noonday Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry