RSS feed for Nick Vass

Nick Vass has logged 36 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gloria

Gloria

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Satantango

Satantango

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Secrets of Women

Secrets of Women

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The State of Things

The State of Things

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dig!

Dig!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry