RSS feed for Nick Vass

Nick Vass has logged 34 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Sophia Antipolis

Sophia Antipolis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ragtime

Ragtime

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Magician

The Magician

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brink of Life

Brink of Life

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bitter Victory

Bitter Victory

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The We and the I

The We and the I

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carlos

Carlos

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Somers Town

Somers Town

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry