RSS feed for Nick Vass

Nick Vass has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hair

Hair

1979
×
★★★
Edit this entry  
07
Rhapsody in August

Rhapsody in August

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry