Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
08
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
04
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Son

The Son

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry