Nick has logged 25 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★½
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
27
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunger

Hunger

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry