• The Irishman

    ★★★★★

  • VFW

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Raising Kratos

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • A Madea Family Funeral

  • When I Get Home

    ★★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★½

  • Light of My Life

    ★★★½

  • What Men Want

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Other Side of the Box

    ★★★½

  • Replicas

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½