Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cat Person

Cat Person

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Players

Players

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Suncoast

Suncoast

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Underdoggs

The Underdoggs

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Migration

Migration

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Role Play

Role Play

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rustin

Rustin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Somewhere in Queens

Somewhere in Queens

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry