Sort by

NickyD316 has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry