• Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

    ★★★½

  • For Sama

    ★★½

  • It's Always Fair Weather

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★½

  • All the President's Men

    ★★★★

  • Four Adventures of Reinette and Mirabelle

    ★★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • The Evil Dead

    ★★

  • Foreign Correspondent

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • The Flying Guillotine

    ★★★½

  • Harakiri

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★

  • The Adventures of Prince Achmed

    ★★★★