Nico has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Half Light

Half Light

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry