• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Memory

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • Moonfall

    ★★

  • The Janes

    ★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Living

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Redeeming Love

  • Fresh

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The King's Daughter

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Three Minutes - A Lengthening

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Mondo Hollywoodland

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½