Sort by

Nicole has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monday

Monday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry