Sort by

Nicole has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cover Versions

Cover Versions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry