• The Batman

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Palmer

    ★★★★

  • The White Tiger

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Lie

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

  • The High Note

    ★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Four Good Days

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Lingua Franca

  • Justine

    ★★★½

  • Blood Immortal

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

  • Pig Hag

    ★★★★

  • Wade in the Water

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • The Polka King

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★★

  • White Girl

    ★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The D Train

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Who Took Johnny

    ★★★★

  • Any Day Now

    ★★★★★

  • 50/50

    ★★★

  • Girlfriend

    ★★★★