Sort by

nicole🦋 has logged 21 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
LOL

LOL

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry