• The Half of It

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ne Zha

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Petta

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Secrets in the Hot Spring

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • Bao

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Shirkers

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Alias Grace

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Wolf Warrior 2

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Power Rangers

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

  • XX

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Great Wall

    ★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Ouija: Origin of Evil