• Wicked

    ★★★★

  • The Wrath of God

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Reframing the West: Behind the Scenes of Jane Campion's The Power of the Dog

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • Louise

    ★★★★

  • Pirates

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Olaf Presents

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Intrusion

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Falling for Figaro

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Deep

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★