• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Shangri-La

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Prime Time

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • How It Ends

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • One for the Road

    ★★★½

  • WandaVision

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • October Rumbles

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • Hillary

    ½