Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Killer Sally

Killer Sally

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Beerfest

Beerfest

2006
×
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Depression Sessions

The Depression Sessions

×
★★½
Edit this entry  
20
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
South Park: The 25th Anniversary Concert

South Park: The 25th Anniversary Concert

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Faceless

Faceless

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pretty Peaches 2

Pretty Peaches 2

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hot & Saucy Pizza Girls

Hot & Saucy Pizza Girls

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pretty Peaches

Pretty Peaches

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta

One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
½
Edit this entry  
03
LiSA Another Great Day

LiSA Another Great Day

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Die Die Delta Pi

Die Die Delta Pi

2013
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
★★★
Edit this entry  
24
Bitch, Popcorn & Blood

Bitch, Popcorn & Blood

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Massacre

Massacre

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★½
Edit this entry  
23
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
23
The Paloni Show! Halloween Special!

The Paloni Show! Halloween Special!

2022
×
★★★
Edit this entry