nightofthecreeps has logged 515 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demon

Demon

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
15
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
½
Edit this entry  
15
Voyeur

Voyeur

2017
×
Edit this entry  
15
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Tales of Asgard

Thor: Tales of Asgard

2011
×
★½
Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Super

Super

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry