nightofthecreeps has logged 44 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
★½
Edit this entry  
26
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
Class of Nuke 'Em High 3: The Good, the Bad and the Subhumanoid

Class of Nuke 'Em High 3: The Good, the Bad and the Subhumanoid

1994
×
★½
Edit this entry  
24
Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
iBoy

iBoy

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Intruders

Intruders

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
Edit this entry  
17
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Kurt & Courtney

Kurt & Courtney

1998
×
★½
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★½
Edit this entry  
14
Just Desserts: The Making of 'Creepshow'

Just Desserts: The Making of 'Creepshow'

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Species

Species

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Madman

Madman

1981
×
★★½
Edit this entry  
07
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
Edit this entry  
06
Breeders

Breeders

1986
×
★★½
Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spring Break

Spring Break

1983
×
★★
Edit this entry  
05
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Havenhurst

Havenhurst

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Rings

Rings

2017
×
★★½
Edit this entry