nightofthecreeps has logged 286 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
#nofilter

#nofilter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Allins

The Allins

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Separation

Separation

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Type O Negative: Symphony for the Devil

Type O Negative: Symphony for the Devil

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★★
Edit this entry  
13
All I Can Say

All I Can Say

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Superhost

Superhost

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★½
Edit this entry  
09
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Shogun's Joy of Torture

Shogun's Joy of Torture

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Korn : Live on the Other Side

Korn : Live on the Other Side

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Hex

Hex

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry