nightowl5545 has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Deaths

Little Deaths

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys

Bad Boys

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triggered

Triggered

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Special

The Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tooken

Tooken

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tempus Tormentum

Tempus Tormentum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Viral

Viral

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trauma

Trauma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daddy and Them

Daddy and Them

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Otto and the Riddle of the Gloom Beam

Dr. Otto and the Riddle of the Gloom Beam

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
31

31

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Movie

Midnight Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Circus of the Dead

Circus of the Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Followed

Followed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry