• The Batman

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Boiling Point

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • I Love You, I Love You

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • I've Been Afraid

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Model Citizen

    ★★

  • Cats

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hard as You Can

    ★★★

  • Surrender

    ★★★★

  • BIN BOYS

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Cans Without Labels

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Disasters Under the Sun

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • SHADOWBANNED

    ★★★★★

  • May I Please Enter

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Hide in the Light

  • The Haunting of Hill House

  • Urn

  • The Hug

    ★★

  • The Rizzle

    ★★★½

  • Best Friends Read the Same Books

    ★★★★

  • Orange Vampires

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★★★

  • Lost & Found

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Animal Behaviour

    ★★★

  • 86'd

    ★★★★½

  • Nothing Bad Will Happen

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • A Walk Through The Doctor Forest

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★