Sort by

vin has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Surrender

Surrender

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home

Home

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dig

Dig

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BIN BOYS

BIN BOYS

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boo Boo Runs Wild

Boo Boo Runs Wild

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jetsons: The Best Son

The Jetsons: The Best Son

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Surrender

Surrender

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Demon ver.2.0

Blue Demon ver.2.0

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pumzi

Pumzi

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Best Friends Read the Same Books

Best Friends Read the Same Books

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vagabond

Vagabond

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toback Vs. Mailer: The Incident

Toback Vs. Mailer: The Incident

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry