• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Call

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Boys in the Band

  • Tenet

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Lola

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Alice Júnior

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Marvel Harris Alles Is Nu

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Port Authority

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

    ★★★★