asa has logged 237 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mrs. Dalloway

Mrs. Dalloway

1997
×
★½
Edit this entry  
07
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The East

The East

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Edit this entry  
30
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Oculus

Oculus

2013
×
★½
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry