Gonzales has logged 265 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uku ukai

Uku ukai

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Betye Saar: Taking Care of Business

Betye Saar: Taking Care of Business

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry