Gonzales has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Basquiat: Rage to Riches

Basquiat: Rage to Riches

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Los Angeles Overnight

Los Angeles Overnight

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
McMillion$

McMillion$

2020
×
Read the review Edit this entry