• The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • The Chestnut Man

  • No Time to Die

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Killer, Trader and Psychopath: The America of Bret Easton Ellis

  • Dune

    ★★

  • Made to Measure: A Digital Search for Traces

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Blade Runner Phenomenon

  • The Woman in the Window

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • When a City Rises

    ★★★★

  • Ride or Die

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Music

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Undoing

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Offering to the Storm

  • Unorthodox

  • Dark Secrets of a Trillion Dollar Island: Garenne

  • Unabomber: In His Own Words

  • Cocoon

  • The Father

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • The Legacy of the Bones

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Oliver Sacks: His Own Life

  • Joker

    ★★

  • Bonnie and Bonnie

  • Flow

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Africa Rising

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Years and Years

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Booksmart

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Viva la Vulva