Sort by

nikimahmoodi has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dream Team

The Dream Team

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Atomic Cafe

The Atomic Cafe

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry