• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Aftermath

  • Old

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Switched

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Spies in Disguise

  • Let It Snow

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Poms

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Queen's Corgi

  • Dumplin'

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Ladies in Black

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Level 16

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★

  • Black Panther

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Daddy's Home 2