Sort by

nikkita has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Switched

Switched

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry