Sort by
  • Night Swim

    ★★★

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Talk to Me

  • Bones and All

  • Barbarian

  • The Invitation

  • The Black Phone

  • Malignant

  • Fear Street: 1978

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Social Dilemma

  • Saint Maud

  • Knives Out

  • Crawl

  • Midsommar

  • Parasite

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★★

  • Mercy Black

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

  • Big Time Adolescence

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ron White: If You Quit Listening, I'll Shut Up

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • D.L. Hughley: Contrarian

    ★★★

  • Bert Kreischer: Secret Time

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★★

  • Sabrina

    ½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • In Darkness

    ★★

  • Tig Notaro: Happy to Be Here

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Anon

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The Titan

    ★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Mute

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Forever My Girl

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★