Sort by

nik has logged 28 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dark Command

Dark Command

1940
×
★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
21
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen

Frozen

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry