Sort by

Niklas Cage has logged 224 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M

M

1931
×
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
Read the review Edit this entry  
13
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
Read the review Edit this entry