• A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Hubie Halloween

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • Secret Society of Second Born Royals

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • Magic Camp

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • The F**k-It List

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Feel the Beat

    ★½

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Half of It

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tigertail

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Spenser Confidential

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • My Spy

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Go Fish

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jesus Is King

  • Tall Girl

    ½