Andrew has logged 307 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nerve

Nerve

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beyblade the Movie: Fierce Battle

Beyblade the Movie: Fierce Battle

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Underdog

Underdog

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Spy

My Spy

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Undersea Fantasy

Undersea Fantasy

1940
×
Read the review Edit this entry  
05
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Racing Stripes

Racing Stripes

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mojave

Mojave

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Steps in the Clouds

Four Steps in the Clouds

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
02
Robsessed

Robsessed

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry