Andrew has logged 34 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Edit this entry  
02
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Edit this entry  
01
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry