Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Happy Together

  Happy Together

  ★★★★

  at first, we love people the way they are. but deep down we want them to change into a better version of themselves for us, maybe for them too, so everything could be perfect. but it's not. we are who we are even if we are at the end of the world.

  in the scene when they were on the roof and everything was yellow&blue, it was literally the 'when you're with me baby the skies will be blue for all my life' line coming to life.

 • Cruella

  Cruella

  ★★★½

  i loved seeing emma stone as a girlboss and the soundtrack was really good, but what's with the cgi dogs and the parachute??😭

Popular reviews

More
 • Love, Spells and All That

  Love, Spells and All That

  ★★★★

  bir şarkıda, bir perşembe gününde hayatın büyüsü. anının kendisinde değil, küçük detaylarda hep; kozalakları yuvarlamakta, serin ellerin dokunuşunda. kendinden vazgeçtiğin anda yirmi yıl önceki dileğinin kabul olmasındadır belki, bilmiyorum. ama biliyorum ki "üç kuruşluk huzurum bozulmasın" dediğimiz ve huzur sandığımız alışkanlıkların bizi ne kadar yıktığının farkına varamıyoruz hayatın içindeyken.
  umarım bu güzel film oyuncularıyla, diyaloglarıyla, cesaretiyle birçok yeni filme öncü olur.

 • Something Useful

  Something Useful

  ★★★★½

  Trenin durduğu yerlerde insanların yaşamını izleyen ve merak eden, kafamda insanlarla Leyla'nin yaptığı gibi ayrıntılı diyaloglar kuran birisi olduğum için filmi yaşayacağımı, üstümde etkisinin büyük olacağını fark etmiştim.
  Aslında içimizde hep yaşam merakı var. Devam ediyoruz, etmeye çalışıyoruz yaşadıklarımıza karşılık umutla bekleyerek.
  1 aydır sokaklarına adım atamadığım İzmir'imi görünce de duygulanmadım değil. Bulunduğumuz yeri özlediğimiz bir zamandan geçiyoruz şu an ve beklemeye devam ediyoruz. Umutla, merakla yaşıyoruz.
  Ayrıca Başak Köklükaya'yı çok sevdim, harika bir iş çıkarmış.

  "Siz olsanız n'apardınız?
  Hep…