Mathieu has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being Natural

Being Natural

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Edit this entry  
29
Journey of the Tortoise

Journey of the Tortoise

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seong Chun-hyang

Seong Chun-hyang

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Confession of Ina Kahr

The Confession of Ina Kahr

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
L'Atlantide

L'Atlantide

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don Quixote

Don Quixote

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Admirable Crichton

The Admirable Crichton

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry