eda has logged 85 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mustang

Mustang

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry