Sort by

nina has logged 16 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Proof

Proof

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry