• Midnight Mass

  • Scenes from a Marriage

  • Christianson Bus

  • Titane

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Mank

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • Another Round

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Unsettling Scenes

  • Rhubarb

  • I Know This Much Is True

  • Normal People

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

  • Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

  • The Long Goodbye

  • Emma.

  • The Father

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Spree

  • Dick Johnson Is Dead

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Busting a Nut

  • Little Women

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Saint Maud

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

  • In Sound, We Live Forever

  • Seasons of Loss

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home