• Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Songbird

    ★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Dying to Survive

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • #Roxy

    ½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★