Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
At the Hypnotist's

At the Hypnotist's

1898
×
★★★
Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Death Race

Death Race

2008
×
★★½
Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
30
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Edit this entry  
30
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Edit this entry